תכונות מנהיגות של מנהל הביטחון, להצלחתו בתפקיד

מצלמות אבטחה

את תפקידי כקב"ט, התחלתי בגיל צעיר יחסית. יותר מפקד מאשר קב"ט… כמו הרבה אחרים, שכחתי שבחרתי להשאיר את צה"ל מאחור. מורעל ומשולח רסן, שמטיף לבכירי הארגון. חד לשון עם עיניים יורקות אש, מסביר לבכירים מדוע הם לא בסדר ואיך כדאי להם להשתפר. היה ברור שברגע שאפנה את גבי, בכירי הארגון ישכחו את דבריי במקרה הטוב, במקרה הפחות טוב, יפעילו לחץ ומשאבים כדי לגייס קב"ט שעובד איתם ולא חותר תחתם.

הנהלת ביטחון בארגון הינה תפקיד מורכב ביותר, המעמיד את בעל התפקיד בהתמודדות יומית לא פשוטה. מנב"ט אשר רוצה לצלוח את תפקידו, מוכרח()! לוותר על תכונות התנהגות מסוימות אליהן הוא רגיל ואף "לכופף" נהלים מסוימים – זאת ועוד תוך ראייה והבנה של התמונה הכוללת, לביצוע משימתו המרכזית.

מנב"ט טוב ינהיג ולא יפקד.

  • מנהירות (Leadership) היא היכולת לפעול באמצעות אנשים ולהוביל הליך משפיע המניע אנשים והמבוסס על אמון וכבוד
  • לקיום יחסי אמון יש משקל מקדמי רב במאמץ להנהיג כך שאחרים ילכו בעקבות המנהיג.

בניגוד למונח "שליטה" (Rulership) המבטא ציות לפקודה בגלל סמכות רשמית או ציות לבעל דרגה או לבעל תפקיד בכיר(מפקד).

קיימים מספר קריטריונים ליצירת תכונת המנהיגות ושמירה עליה.

הגדרת מטרה ברורה היא תנאי הכרחי להבנת הציפיות מצד עובדי הארגון. על המנהיג למנף את מטרתו במתן דוגמא אישית. אם המנהיג יזלזל במטרותיו שהוא בעצמו קבע, הרי שאף אחד אחר לא יכבד אותן. על המנהיג לנהוג באובייקטיביות, דעתו המוסרית והכללית אינה
מדד ואינה נותנת לגיטימציה לנהוג בסובייקטיביות כלפי אחרים. לא להימנע ממצבים מורכבים ולדעת להכיל ולקבל דעות שונות. היכולת להקשיב, להאזין ולגלות הבנה. עליו להיות בעל יכולת להאציל סמכויות, ולהבין את שרשרת האחריות אשר הוא (המנהיג) חלק בלתי נפרד ממנה. חלק מהמנהיגים נולדו עם תכונות המהוות יתרון, חינוך מבית או השמת תכונות אלו באופן טבעי. יתרה מכך, אנשים נוטים להיסחף לאלו המשדרים כריזמה, חוכמה, מראה ועוד. אך לא מן הנמנע, כי גם אנשים אשר נולדו ללא תכונות אלו, יוכלו לפתחם. כפי שיש תכונות המחזקות את דמות המנהיג, כך יש תכונות המחלישות אותם ובכללם, התנהגות משוללת רסן, אגרסיביות, אימפולסיביות, התנהגות ללא מחשבה, עצבנות וחוסר כבוד לאחר.

האגו. הוא מיותר…

את תפקידי כקב"ט אני עדיין לומד. את ההטפות למדתי להשאיר לבכירי הארגון אשר מבינים כי האינטרס הוא בכלל שלהם. ניהול אבטחה, הוא אסטרטגי, מתיש ואין לו התחלה או סוף.

מאת: דוד ליטווין מנהל ביטחון
מייל: Dlitwin175@gmail.com

ביבליוגרפיה: קלר, ח' (2010). קצין וג'נטלמן על מנהיגותם של מפקדים בשורות המשטרה ובשירות בתי הסוהר. צוהר לבית סוהר.


שתף
5 Comments
  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

  2. זה ממש מטופש?

  3. אז זה לא זה

  4. תגובות?

Leave a Reply